איטום | שיפוץ | צביעה | עבודות גובה


          

יובל -  054-2460585  .  משרד -  072-2500203  .  פקס - 072-2500204

ניקוי חלונות בגובה או מהקרקע

תחום ניקוי חלונות מתחלק לשני סוגים  שההבדל העיקרי בניהם הוא גישת העובד שמנקה את החלונות לחלון שאותו צריך לנקות :
 
ניקוי חלונות מלמטה למעלה
 
 

ניקוי בקרקע או מהקרקע :

שיטת ניקוי זו מתאימה לחלונות ראווה ובווילות ומשרדים .

ניקיון בגובה:

מתבצעת באופנים הבאים: באמצעות במות הרמה, באמצעות פיגום - תלוי,ובאמצעות מנוף ובמת מספריים .שיטת ניקוי נוספת התופסת תאוצה רבא יותר בשנים האחרונות היא  בשיטת הגלישה (בסנפלינג). בשני המקרים שיטת ניקוי החלונות זהה והיא מתבצעת באמצעות מרטיב (פודל )  מגב (מגב מקצועי )  וסכין מקצועית ל .
 
שיטת ניקוי החלון באמצעות מרטיב ומגב הינה זולה, מהירה וטובה יותר מהשיטה המקובלת הנהוגה שנים רבות ע"י עקרות בית ועוזרות בית (ניקוי באמצעות נוזל ניקוי-חלונות וניגוב עם סמרטוט או נייר ניקוי) , בשנים האחרונות נכנסה שיטה חדשה לתחום ניקיון החלונות ולשיטת ניקוי זו מספר יתרונות וחסרונות.
 
 
ניקוי חלונות שלטים
 

ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה:

השיטה כוללת מערכת מקצועית לטיהור מים שמפחיתה את כמות היונים (חלקיקים שיוצרים את האבנית בתגובת שיקוע) במים ע"י יצירת לחץ אוסמוטי , מטרת שיטת הניקוי באוסמוזה הפוכה היא בעיקר להמנע מהצורך בהתקרבות פיסית של העובד קרוב לחלון שאותו צריך לנקות ע"י כך שמשתמשים במאריכים טלסקופים שמשפריצים מים ללא אבנית על החלונות וכך נמנעים מפעולת הניגוב, כבר בהסבר על השיטה מתבהר היתרון העיקרי שלה : אין צורך במגע ישיר של העובד עם החלון כך שאין צורך לעבוד בשיטת הגלישה (סנפלינג) או להגיע לחלונות בשיטות אחרות כגון מנופים ופיגומים תלויים, יתרון נוסף מתגלה במקומות שקשה להכניס אליהם מנוף או שלגולש מעטפת בניין יש קושי להתקרב אל הקיר מהסיבה שיש אף מים שמרחיק את העובד מהחלונות או שאין אפשרות לרדת מהגג עם חבלים.

חסרונות השיטה באוסמוזה הפוכה: 1.לעיתים קרובות (למעשה ברוב המקרים ) על החלונות מצטבר לכלוך שבכדי שנוכל להסירו מהחלון העובד חייב להיות במגע ישיר עם החלון . הלכלוך יכול להיות שאריות סיליקון לשלשת יונים /עטלפים, בוץ, בטון ,צבע ואבנית שהצטברה במשך חודשים או שנים על החלונות מצב שמצריך הסרת הלכלוך באמצעות סכין מקצועית  או שפשוף חזק יותר באמצעות מרטיב- סקוצ" . 2. שיטת ניקוי החלונות באוסמוזה הפוכה איטית יותר מניקוי אמצעות מרטיב ומגב. 3. אתר העבודה הופך להיות מבולגן ושלוליות גדולות מצטברות בכניסה לבניין (לעיתים גם בתוך הבניין) 4. הניקוי באוסמוזה הפוכה יעיל בעיקר לחלונות שהבם ברמת הלכלוך נמוכה ושתדירות הניקוי שלהם גבוהה. 5. השיטה לא יעילה לחלונות שקועים . 6.כמות המים המבוזבזת גדולה בהרבה מ מרטיב ומגב. 7.  באוסמוזה הפוכה אינו דורש שימוש בסבון כלשהוא עובדה זו נשמעת כיתרון אך למעשה היא חיסרון היות ותפקיד הסבון בתהליך הניקוי הוא הסרת שומנים וזו הסיבה שלאחר האוסמוזה הפוכה ניראה שהחלונות מרוחים בשמן (המים החמים מהמכשיר פשוט מורחים את השמנוניות על הזכוכית), השמנוניות שמצטברת על החלונות קולטת את הלכלוך במהירות  גבוהה יחסית ומשום כך יש צורך בניקיון חלונות בתדירות גבוה מבעבר. (טוב לקבלן ולא ללקוח ). 8. בבניינים גבוהים יש צורך במנוף כך שאין הבדל בין שיטה זו לשיטות האחרות לניקוי בגובה.
 
 

 
 
אין ספק שתחום ניקוי החלונות בארץ ובעולם כולו מתפתח ומשתפר, חברות ומשקיעים בכל העולם משקיעים מיליונים בפיתוח רובוטים ומכשירים לניקיון חלונות בבתי מלון ובנייני משרדים אך עדיין ניקוי  באמצעות מרטיב, מגב וסכין  היא השיטה הטובה היעילה והזולה ביותר, לנו וללקוחותינו חשובה התוצאה הסופית.

 טואול - אתרים באינטרנט