איטום | שיפוץ | צביעה | עבודות גובה


          

יובל -  054-2460585  .  משרד -  072-2500203  .  פקס - 072-2500204


איטום קירות

בבניינים ישנים שנבנו לפני 40 שנה ויותר נצפה למצוא סדקים, חורים, בלאי, ריקבון וצבע דהוי. בבתים כאלה אפשר ורצוי – מעבר לשיפוץ כל דירה בנפרד – לשפץ גם את הבניין עצמו. ושיפוץ הבניין מתחיל באיטום הקירות החיצוניים של שלו. 

מה עושים?

כשאנחנו באים לשפץ בניין ישן אנחנו ניגשים לשפץ את חזית הבניין והחיפויים החיצוניים המכסים אותו (אם ישנם כאלה). השלב הראשון בשיפוץ הוא איטום הבניין למראה אחיד, נקי ויפה.
קודם כול, יש לשטוף בלחץ מים גבוה את כל הפתחים שיש בבניין: חלונות, פתחי אוורור וכיו"ב, וכן לשטוף בלחץ מים גבוה את כל הקירות החיצוניים תוך תיקוני טיח וצבע, שפריץ ובטון. לאחר שכל החזית נקייה והוסרו ממנה כל הלכלוכים, צובעים את הקירות החיצוניים בצבע אוטם מסוג רב־גמיש מרקם גס של טמבור.
על מנת לצבוע את הקירות החיצוניים צריך לכסות בניילונים גדולים את החלונות, את מנועי המזגנים ואת גופי המנורות הקיימים בקירות הבניין ואז לצבוע בצבע יסוד מיוחד המונע חדירת מים, עובש ופטריות. לאחר מכן צובעים שוב שכבה נוספת של צבע בצורה אחידה וסימטרית. פעולה זו נעשית בעזרת בימות הרמה, סנפלינג וכיו"ב – וכל אלה מסייעים להשיב את הברק והיופי לחזית הבניין. 

בהמשך יש לשפר את מראה הגינה המקיפה את הבניין לשפר את הלובי (מבואה) וחדר המדרגות.

אם כן, איטום הקירות החיצוניים של הבניין מתבצע כשיש הצורך לתקן תיקוני טיח, שפריץ וצבע בקירות חיצוניים  וכשיש צורך לאטום סדקים אנכיים ואופקיים בבניינים משותפים. האיטום נעשה בשיטת הסנפלינג.
נוסף על כך, קירות אבן אוטמים בחומר איטום שקוף בשיטת הסנפלינג
. קירות ותפרי התפשטות במבנים טרומיים אוטמים באמצעות חומרים פוליאוריטניים גמישים (סיקה פלקס).
כמו כן, אוטמים חללים וסותמים חורים בקירות חיצוניים, שנוצרו בגלל הוצאת מזגן ישן.
וכמובן, במקרה של התפוררות הטיח והיווצרות חלודה וריקבון – אוטמים את הקיר בתהליך שנקרא שיקום בטונים
.

 

 

  

 טואול - אתרים באינטרנט